Sireti lugu

Veel mõned aastad tagasi juhtisin suurt rahvusvahelist ettevõtet ning olin läbipõlemise äärel. Pikad komandeeringud, kõrge ärevus- ja stressitase, üüratu vastutus ja vähesed puhkepäevad kirjeldavad toonast rutiini – ehk elu pidevas kortisooli (stressihormooni) tasemes. Ühel järjekordsel tööreisil New Yorki sattusin kliinikusse, mis pakkus minu jaoks uudset kogemust- personaalset, preventatiivset ja teaduspõhist heaolumeditsiini. Mulle näis, et olin teinud hüppe tulevikku. Aega ja kohta, kus mõeldakse teisiti, kui mina oma senises elukorralduses olin harjunud.

 

Täna toimib enamasti sümptomitepõhine meditsiin ja krooniliste haiguste ravi – suuresti tegelemine just tagajärgedega. Maailmas onpreventatiivne meditsiin  viimasel kümnendil teinud suure hüppe ja inimesed pööravad aina enam tähelepanu elustiilile, mille eesmärgiks on ennetada haigusi. Ent meie piirkonnas on selles valdkonnas veel palju arenguruumi. Otsustasin, et võimalus haigusi ennetada, tagajärgedega tegelemise asemel, peab jõudma ka Eestisse.

Otsus senine töö jätta ja asuda Eestisse tooma uut valdkonda, ei olnud kerge. Minu missioon on arendada ja pakkuda inimesele tervena elamist ja tervist andvat meditsiini. Et elu oleks täis elu ja elaksime järjepidevalt täisväärtuslikku elu. Just sellise ideega asusin tegutsema, et rahvusvaheline REVIV meditsiinikliinikute kett laieneks Eestisse.

Möödunud sügisel avaski Tallinna linna tuiksoonel uksed esimene kliinik. Kuigi maailmas on nende teaduspõhised heaolumeditsiinikeskused esindatud juba 40 riigis, on meie Tallinna meditsiinikliinik Põhjamaades esimene.

Mulle näib, et samal ajal, kui inimeste fookus on suunatud töö- ja eraeluliselt maksimaalse tulemuse saavutamisele, on viimastel aastatel läbi elatud tervishoiukriis hakanud senist maailmakäsitlust mõnevõrra muutma. Vastata tuleb küsimustele, kuidas tervena püsida, enda organismi teaduspõhiselt toetada ja aidata taastuda.

Iga inimene on eriline ja erinev, mistõttu peaks ka tervisele lähenema personaalselt. Personaalmeditsiin teeb murrangulisi arenguhüppeid ja teadus rõõmustab meid uute avastustega. Nii on ka REVIV-i iseloomustavateks märksõnadeks personaalsus, ennetus ja teaduspõhisus. Koostöös maailma tipplaboritega pakume IV-ja IM-teraapiaid ning unikaalseid laborianalüüse. 

Samal ajal, kui inimeste keskmine eluiga pikeneb, võiksime mõelda ka sellele, et pikemalt elatud elu oleks tõepoolest ka elu täis. Tänane preventatiivne heaolumeditsiin on selleks võimalused loonud. Edukuse ja ettevõtlikkuse suunal endale aina suuremaid nõudmisi esitades teeme hetkeks pausi. Ikka selleks, et saaksime liikuda edasi.

Et elu oleks täis elu!

Siret Liivamägi