Bioloogilise vanuse määramine

Telomeeride diagnostika / vananemise protsess

Happy Aging kliinik pakub esimesena Baltikumis telomeeride mõõtmise teenust, mille usaldusväärsus on tõestatud kliiniliste uuringutega. See tehnoloogia on ainulaadne, sest suudab mõõta rohkem kui 100 000 üksikut telomeeri kromosoomhaaval, tuhandetes rakkudes – see annab ülevaate sinu tervisest rakutasandil. Selle info põhjal panevad meie anti-aging arstid paika personaalse elustiili plaani, mis on sobilik just sinu kehale, et aidata vananemise protsessi pidurdada. 

Juhul, kui soovid tõsta elukvaliteeti, füüsilist võimekust ja stressiga toimetulekut, tuleb elustiili korrigeerida sinu keha vajadustele vastavaks. Bioloogilise vanuse määramine on oluline teada, kui oled terve, aga veel olulisem, kui sind vaevab mõni tervisemure. 

Kõik inimesed ei vanane sama kiiresti, isegi kui nad on kronoloogiliselt täpselt sama vanad. Muutused meie kehas ei ole lineaarsed või konstantsed ja on ainult vähesel määral seotud inimese tegeliku vanusega. Kronoloogiline vanus on meie passis kirjas olev eluiga, bioloogiline vanus aga tegelik vanus, mis sõltub keha seisukorrast ja ainevahetusest. 

Meie DNA koosneb kromosoomide ahelatest, iga kromosoomi otsas asuvad telomeerid, mis kaitsevad geneetilist infot. Selle info põhjal toimub rakkude jagunemine, aga iga jagunemine lühendab telomeeri, kuni rakk kaotab võime jaguneda. See protsess põhjustab vananemist, kuid selle kiirust mõjutavad omakorda meie geneetika, keskkond ja elustiil. Vereproovi abil on võimalik rakutasandil vananemise protsessi kohta infot saada. 

Bioloogilise vanuse mõõtmine koos arsti konsultatsiooniga – hind 699 €

Bioloogilise vanuse mõõtmine koos arsti konsultatsiooni ja oksüdatiivse stressi analüüside paketiga tervikpildi hindamiseks – hind 829 €

Bioloogilise vanuse mõõtmine koos Happy Aging analüüside paketiga – hind 1049 €

Bioloogilise vanuse mõõtmine – hind 599 €

Tulemuste raport koostatakse inglise keeles koos arsti eestikeelse kokkuvõttega.

Soovitame aasta jooksul sooritada kordustest, et hinnata tegevusplaani efektiivsust ning vajadusel teha täiendavaid elustiili korrektuure.